Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Anlık/Hızlı/Şok Hipnoz & Sahne ve Sokak Hipnozu - Halkkitabevi

Anlık/Hızlı/Şok Hipnoz & Sahne ve Sokak Hipnozu

Stok Kodu
9786057358172
Boyut
13.5x21
Sayfa Sayısı
423
Baskı
1
Basım Tarihi
2022-06
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
9786057358172
857694
Anlık/Hızlı/Şok Hipnoz & Sahne ve Sokak Hipnozu
Anlık/Hızlı/Şok Hipnoz & Sahne ve Sokak Hipnozu
114.80

“Hipnoterapistin, ‘araç kutusunda’ bir dizi hızlı indüksiyona sahip olmasının hem kendisi hem de danışanları için birçok faydası vardır. Bu kitap, hızlı indüksiyonların hipnoterapi seansına nasıl katkıda bulunabileceğine ve bunların bir hipnoterapist tarafından sağlık bakım ortamlarında, gösteriler ve sunumlarda kullanımına rehberlik edecektir.
Bir hipnoterapistin terapi ortamlarında kullanmayı seçebileceği dört temel hızlı indüksiyon türü vardır:

    Şok
    Kalıp Davranış Kesintisi 
    Kafa Karışıklığı/Aşırı Yükleme 
    Hızlı Progresif Gevşeme 

Her birinin terapide kullanımı farklı faydalar sağlar.
Şok indüksiyonlar, doğal olarak ‘şok’ içerme eğilimindedir. Bunun popüler bir örneği, üç kelimelik ‘El Düşürme İndüksiyonu’ veya ‘Manyetik Eller İndüksiyonu’ olabilir. Bir noktada, ‘uyu’ gibi bir komutun eşlik ettiği fiziksel bir şok verilir. Bunları zayıf veya yaşlı bir danışana terapi seansında kullanmasanız da özellikle kullanılacakları yerler vardır:

İlk olarak, bazı danışanların beklentilerini karşılamada iyi olabilirler. Yeni bir danışana hızlı (ve belki de dramatik olarak) hipnoza girme beklentilerinin yanlış olduğunu söylemek yerine, uyumun ve terapinin başarısı için danışanın beklentisini (uygun şekilde) karşılamak daha iyi olabilir.

İkincisi, tüm hızlı indüksiyonlarda olduğu gibi, şok indüksiyonları da zaman açısından gerçekten verimlidir. Değerli terapi seansı zamanından tasarruf sağlarlar ve terapi sürecinin önemli kısımları için size daha fazla zaman tanırlar. 

Üçüncüsü, dramatiktirler, bu nedenle bir danışanı etkileyebilirler. Ancak şok indüksiyonlar fiziksel olduğundan, her bir danışana uygulamadan önce herhangi bir kontrendikasyon veya fiziksel sorun olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Ek olarak, muhtemelen danışanınıza (uygun şekilde!) dokunacağınız için, seans öncesi görüşmede bundan bahsetmeyi unutmayın; danışana bunu şoktan hemen önce söylemek, muhtemelen şoku mahvedecektir.

Bir danışanla standart 60–90 dakikanız olmayabileceğinden, zaman kazandıran faydalarının özellikle yararlı olabileceği tıbbi ve sağlık bakım ortamlarında hipnoterapi yapma fırsatınız olabilir. Üstelik zamanı optimize etmenin yanı sıra, hızlı indüksiyonlar, (hastane koğuşu veya diş cerrahisi bölümü gibi) gürültülü ve yoğun ortamlardaki kaçınılmaz dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırmaya da yardımcı olur.

Zaman tasarrufu gibi faydalarının yanı sıra hızlı indüksiyonlar, akut ağrı yönetimi çalışmasıyla meşgul olduğunuzda, ‘semptom transını’ kesip onu terapötik bir transla değiştirmekte de çok faydalı olacaktır.

Ayrıca spor hipnozu gibi genel bir seansta birden fazla ve kısa hipnotik hedeflere sahip olduğunuzda da çok faydalı olabilirler.”

… daha fazlasını, sokak ve sahne hipnozunun inceliklerini öğrenmek istiyorsanız kitabın kapağını açtığınızda adım attığınız bu yeni dünyaya sizi bekliyor olacağım…

Kapat