Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Bilmek İstemediğim Şeyler - Deborah Levy -Halkkitabevi

Bilmek İstemediğim Şeyler

Stok Kodu
9786051853789
Sayfa Sayısı
104
Kapak Türü
Karton Kapak
19,00TL
%30 İNDİRİM
13,30TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,63TL
Stokta var
9786051853789
611784
Bilmek İstemediğim Şeyler
Bilmek İstemediğim Şeyler
Everest Yayınları
13.30

Bilmek İstemediğim Şeyler George Orwell'in 1946 tarihli Neden Yazıyorum? adlı denemesine çağdaş edebiyatın ödüllü yazarlarından Deborah Levy'nin verdiği feminist bir cevap. Levy çıkış noktası olarak Orwell'in yazma nedenlerini alsa da apartheid Güney Afrika'sında geçen çocukluğu İngiltere'ye göçtüğü gençlik yılları ve her şeyi bırakıp İspanya'ya kaçtığı orta yaş krizini ender bir içtenlikle anlatırken bambaşka bir üslup ve bakış açısı yakalıyor.

Metin otobiyografik bir anlatı olsa dacinsiyet rolleri annelik göçmenlik gibi kavramlar üzerine düşünürken evrenselleşiyor. Levy kadın yazar olma deneyiminin erkek bir yazarınkinden farkını açıklarken Simone de Beauvoir Marguerite Duras Sylvia Plath ve Virginia Woolf gibi öncü feminist yazarları selamlamayı da unutmuyor.

Bilmek İstemediğim Şeyler kendi sesini bulmak ve yüksek sesle konuşmayı öğrenmek üzerine.

"Bilmek İstemediğim Şeyler George Orwell'in denemesine bir cevap ama aynı zamanda Kendine Ait Bir Oda'nın güncel bir yorumu da. Virginia Woolf'un ünlü denemesi gibi bu da önümüzdeki yıllarda sık sık alıntılanacak bir metin."

- TheIrish Examiner -

"Bir yazarın hayatının en sıradan detaylarının bile edebi bir metinde nasıl güç kazanabileceğini gösteren capcanlı bir anlatı."

- New York Times Book Review -

Kapat