Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Hayal Küre - Koray Avcı Çakman -Halkkitabevi

Hayal Küre

Stok Kodu
9786059493741
Sayfa Sayısı
120
Basım Tarihi
2017
Kapak Türü
Karton Kapak
19,00TL
%30 İNDİRİM
13,30TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,63TL
Stokta var
9786059493741
560664
Hayal Küre
Hayal Küre
Tudem Yayınları
13.30

Ayküre'nin sihri hayallerdedir. Ayküre hayallerle ışıldar. Tıpkı rüya gibi inanarak kurulan hayaller onun gizemidir. Peki ya Ayküre kötücül kişiler tarafından karartılırsa?..

Tam altı bin yıldır Ay Kraliçesi Aysila'nın koruması altında olan Ayküre Karanlıklar Efendisi Korkus'un tehdidi altında. Her zaman birbirinden güzel hayalleri yansıtan bu efsanevi düş küresi bir süredir kimselerin görmeye tahammül edemeyeceği türde görüntülerin istilasında. Gökkuşağından kayan coşkulu pınarlarda çağlayan Ay ışığında parlayan hayaller artık çok uzaklarda. Kürede görüntülenenler hayal değil de sanki vahşet! Savaş açlık yokluk işkenceler cinayetler... Tüm bunlar kötü bir rüya olmalı. Bir an evvel Ayküre bu kara güçten arındırılmalı!

Mavi Gezegen yani Dünya dâhil tüm evren gri sıkıntı bulutlarının etkisi altındayken Ayküre'yi eski ışıltılı günlerine döndürmek çok zor görünüyor. Aysila kadim dostu Hontus'la el ele verip büyük bir mücadeleye girişiyor. Tek çıkar yol hayallerine kalpten inanan ve güçlü bir biçimde düş kurabilen birini bulmakta. Her yeri saran bu kasvet ortamında kim hâlâ hayal kurabiliyordur ki?..

Çocuk ve gençlik yazınımızın bol ödüllü yazarlarından Koray Avcı Çakman yeni romanı Hayal Küre'de okurlarını imgesel bir dünyada geçen fantastik bir maceraya davet ediyor. Hayal kurmanın ve hayallerin peşinden koşmanın önemini vurgulayan yazar herkesi hayallerine sahip çıkmaya çağırıyor.

Unutmayın hayallerin gerçeğe dönüşebilmesi için hayal kuranın düşlediği şeyin gerçekleşeceğine gerçekten inanması gerekir. Yoksa siz hâlâ hayallerinize yürekten inanmıyor musunuz?

Kapat