Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%50
İtiraflarım-Dünya Klasikleri Lev Nikolayeviç Tolstoy

İtiraflarım-Dünya Klasikleri

Liste Fiyatı : 5,50TL
İndirimli Fiyat : 2,75TL
Kazancınız : 2,75TL
Taksitli fiyat : 9 x 0,34TL
%50
Temin süresi 5 gündür.
9786059133173
616654
İtiraflarım-Dünya Klasikleri
İtiraflarım-Dünya Klasikleri
Mavi Çatı Yayınları
2.75

Hristiyanlığın Ortodoks mezhebine göre vaftiz edildim ve bu yönde eğitildim. Çocukluk ve gençlik yıllarında bu inanç çerçevesinde eğitim gördüm ama on sekiz yaşında ikinci yılında üniversiteyi bıraktığımda artık bana öğretilenlerin hiçbirine inanmıyordum.

Bazı anılara atfen hüküm vermem gerekirse gerçekte hiç de öyle ciddi inançlı biri sayılmazdım. Bununla birlikte bana öğretilenlere ve çevremdeki yetişkinlerin inançlarına güveniyordum; ancak bu güven sallantılıydı. Anımsanın on bir yaşlarındaydım; şimdi çoktan ölmüş olan Voladga adında liseli bir çocuk bir pazar günü bize gelmiş ve büyük haber olarak lisede ortaya atılan yeni bir fikri anlatmıştı.

Fikir şuydu: 'Tanrı diye bir şey yok! Bize öğretilenlerin hepsi uydurma şeyler!' (Bunlar 1838 yılında oldu) Küçük erkek kardeşlerimin bu haberle nasıl alakadar olduklarını hatta benim düşüncemi de sorduklarını anımsıyorum. Ve hatırlıyorum hep birden büyük bir heyecana kapılmış bu haberi son derece enteresan hatta iyiden iyiye mümkün bir şey gibi onamıştık...

Kapat