Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Manves City
Manves City
Can Yayınları
19.00

... bizim gelincik tarlamız da bir dahaki bahara yok Manves almış orayı daüst yamacından çevirmeye başlamışlar bile telefon fabrikası kuracaklarmış Erice'nin yoksulu sahipsizi bol nasıl olsa işçi bulmaktan yana sıkıntı çekmiyorlar.

Manves City Türkiye'nin büyük şirketlere teslim olan bir beldesinde Erice'de yaşananları gözler önüne seriyor. Yıllar sonra hapisten çıkıp memleketine dönen Ersel dev üretim tesislerinin ve fabrikaların ele geçirdiği bir Erice'yle karşılaşır. Yuvası dağılmış olan Ersel kayıplara karışan üvey kızının peşine düşer. Bu dokunaklı yolculuğunda yerel bir gazetede yazılarıyla halkın sesi olan çocukluk arkadaşı Nergis ona eşlik edecektir.

Sürüklenme'yle aynı anda yayımlananManves City yoksullaşan insanların yok edilen doğanın katledilen kadınların kirlenen derelerin acımasız holdinglerin günümüz Türkiye'sinin romanı. Latife TekinSürüklenme'yle birbirine el uzatanManves City'de yepyeni duru bir dille işsizleri yoksulları ağaçları çocukları; bu büyük yıkıma direnenleri yazıyor.

Kapat