Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Momo - Leman Çalışkan -Halkkitabevi Momo - Leman Çalışkan -Halkkitabevi

Momo

Stok Kodu
9786052993019
Sayfa Sayısı
304
Basım Tarihi
2017
Kapak Türü
Karton Kapak
29,98TL
%36 İNDİRİM
19,12TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,34TL
Stokta var
9786052993019
560310
Momo
Momo
Pegasus
19.12

Zaman yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.Momo büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.

 

Bir gün hayaletimsi topluluk "duman adamlar" ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo'dur.

 

Momo elinde bir çiçek koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta'nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur. Acaba Momo zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?

 

Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olanMomo'ylaMichael Ende Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü'ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya uyarlananMomo kırktan fazla dile çevrilmiş tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.
"Michael Ende'nin romanları uzun yıllardır 'kült kitaplar' arasında."

 

-Stuttgarter Zeitung -"Momo hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde."

 

-Die Welt -"Michael Ende'nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti."

 

-Buch aktuell- Kapat