Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Ölüm İlanı Yazarı - Sibel Sakacı -Halkkitabevi

Ölüm İlanı Yazarı

Stok Kodu
9789750718908
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
270
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2013-10
Çeviren
Sibel Sakacı
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
9789750718908
476389
Ölüm İlanı Yazarı
Ölüm İlanı Yazarı
Can Yayınları
15.98
Ölüm İlanı Yazarı farklı kuşaktan iki kadının beklenmedik bir şekilde kesişen yazgılarını anlatıyor. Örnek eş rolünden benimsemeye zorlandığı ev kadınlığının yavan dünyasından bunalan Claire zamanla evlilik dışı bir ilişkiye sürüklenir. Gelgelelim hamile kalması ve gerçeklerin ortaya çıkmasıyla çöküntünün eşiğine gelen Claire sevdiği adam ile kocası arasında hayati bir seçim yapmaya zorlanacaktır.

O tarihten yaklaşık yarım asır önce kadınların özgürleşmeye başladığı kendi hayatlarında söz sahibi olmak için mücadele verdiği bir dönemde uçarı hayat dolu kabına sığmayan Vivien âşık olduğu adamı talihsiz bir kaza sonucu kaybeder. Derin bir kederle sarsılan Vivien ölenlerin yakınları için gazetelere şiirsel ilanlar yazmayı iş edinerek teselli bulmaya çalışır.

Toplumun dayattığı kalıplara sığmakta zorlanan isteseler de sıradanlığı seçemeyen Claire ve Vivien; biri genç bir anne diğeriyse yaşı ilerlemiş ve çok şey yaşamış bir kadın olarak karşılaşacak ve özellikle Claire'in hayatı geri dönülmezcesine değişecektir.

Evlilik kurumu aile bağları kayıplar doğumlar ve önü alınamayan tutkular... Ölüm İlanı Yazarı tarihin farklı dönemlerinde yaşamış iki kadının aşklarını acılarını ve karşılaştıkları zorlukları incelikle işleyen "bir hayatı hayat yapan" meseleler üzerine sarsıcı ve alabildiğine sürükleyici bir roman.
Kapat