Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Prens Oleomargarin'in Aşırılması Mark Twain

Prens Oleomargarin'in Aşırılması

Liste Fiyatı : 37,50TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,58TL
9789750739668
609878
Prens Oleomargarin'in Aşırılması
Prens Oleomargarin'in Aşırılması
Can Çocuk Yayınları
37.50

1879 yılında bir akşam Mark Twain küçük kızlarıyla otururken kızlar babalarına bir hikâye anlatsın diye yalvardılar. Bunun üzerine Twain bir dergideki resimden yola çıkarak onlara fakir bir çocuğun Johnny'nin hikâyesini anlatmaya başladı: Elinde sihirli tohumlar olan Johnny kendini çalınmış bir prensi kurtarmakla görevlendirilmiş buluyordu. Mark Twain daha sonra bu hikâye hakkında birtakım notlar aldı ama hikâye yarım kaldı... Yani şimdiye dek!

Berkeley'deki California Üniversitesi'nde yer alan Mark Twain arşivlerinde keşfedilip gün yüzüne çıkarılmış bu notlar şimdi yani bir asırdan uzun süre sonra devamı getirilen bir hikâyenin temelini oluşturuyor. Caldecott Ödüllü yazar Philip Stead elinde rehber olarak Twain'in taslaklarıyla acaba Twain eserini tamamlasa ortaya nasıl bir şey çıkardı diye hayal ederek bir metin ördü. Erin Stead ise oyma mürekkep ve karakalem gibi teknikler kullanarak zarif muzip ve son derece dokunaklı resimler yarattı.

Prens Oleomargarin'in Aşırılması iyilik ve cesaret üzerine zamanın ötesine uzanan bir kitap. Johnny'nin öyküsü Mark Twain'in her yaştan okurunu büyüleyecek!

(Tanıtım Bülteninden

Kapat