Sıfır Tolerans - Polisin Eline Düşünce İsmail Saymaz

Sıfır Tolerans - Polisin Eline DüşüncePolisin Eline Düşünce

Stok Kodu
9789750511059
Basım Tarihi
2012
Kapak Türü
Karton Kapak
Dili
Türkçe
41,00TL
%25 İNDİRİM
30,75TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,76TL
Stokta var
Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
9789750511059
438513
Sıfır Tolerans - Polisin Eline Düşünce
Sıfır Tolerans - Polisin Eline Düşünce Polisin Eline Düşünce
İletişim Yayıncılık
30.75
"Polisin Türkiye'nin genelinde cinayet işlediği zaman nasıl ifade verdiğini araştırdık. Baktık ki Antalya'da Çağdaş Gemik'i öldüren polis de aynı şekilde ifade veriyor. 'Ayağım kaydı silahım patladı nasıl oldu bilmiyorum.' Sivas'a geçtik. Turan Özdemir'i öldüren polislere baktık. Onlar da aynısı...Peki mermi nereye değdi? Turan Özdemir'in ense köküne. Çağdaş Gemik'in neresinde patlamıştı? Kulağının arkasında. Baran Tursun'da? Tam kafasının arkasına."

"Onur'u yaşamdan koparan süreç kolluk güçlerinin uygulamaları... Ben onu önce içimde var ettim sonra kucağımda; emdirdim kocaman bir adam oldu... Benim oğlum var ama 28 yaşında delikanlı yaşlanmayacak... Onun hak mücadelesinde iğneyle kuyu kazdığımızı biliyorum..."

"Şimdi her polis bir değil ama TV'de polis görünce artık TV'yi kapatıyorum başka kanala geçiyorum. O anki şeyi aklımdan silmeye çalışıyorum... Önceden polislere güvenim vardı şimdi yok..."

Eylemde sokakta karakolda polis şiddeti..."Dur" ihtarına uymadıkları gerekçesiyle kafalarından vurulanlar polisin eline sağ salim düşüp hayatlarını yitirenler felç olanlar sakat bırakılanlar işkencelerden geçenler...

Son beş yılda polis kaynaklı ölümlü vaka sayısının sadece kitap yayına hazırlanırken 124'ten 127'ye çıkması bile nasıl bir dehşet tablosuyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. İsmail Saymaz İstanbul'dan Ankara'ya Antalya'dan Diyarbakır'a polisin karıştığı otuz beş adli olayı derinlemesine inceleyerek işkenceye ve kötü muameleye "sıfır tolerans" vaadinin hayatta hiçbir karşılığı olmadığını gözler önüne seriyor.

Polisin Eline Düşünce-Sıfır Tolerans Festus Okey'ler Şerzan Kurt'lar Çayan Birben'ler Baran Tursun'lar ve niceleri unutulmasın tekrarlanmasın diye...
Kapat