Sosyal Medyada Haber Var

Sosyal Medyada Haber Var

Stok Kodu
9789753534697
Sayfa Sayısı
124
Basım Tarihi
2017
Kapak Türü
Karton Kapak
Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
9789753534697
590532
Sosyal Medyada Haber Var
Sosyal Medyada Haber Var
Der Yayınları
21.34

Yeni iletişim ortamları kapsamında yer alan sosyal medya her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve popülaritesiyle birlikte günlük yaşamın her alanında değişimlere yol açmıştır. İletişim kurma biçimleri açısından köklü değişikliklere sebep olan sosyal medya çeşitli sektörlerdeki iş yapma biçimlerine etki etmiştir. Sosyal medyanın yapısında önemli dönüşümler meydana getirdiği sektörlerin başında ise habercilik gelmektedir.

Haberciliğin dijitalleşmesine çoklu haber unsurlarının bir arada kullanılmasına hedef kitle geri bildirimlerinin anında öğrenilmesine vatandaş gazetecilerin ortaya çıkmasına olanak tanıyan sosyal medya; gazetecilerin başvurabileceği bir haber kaynağı olarak da habercilik sektörü açısından ilgi uyandırmıştır.

Sosyal medyanın gazetecilik açısından gündeme getirdiği dönüşümlerin etki ve katkıların ortaya konmasını amaçlayan kitapta; gazetecilerin sosyal medyanın habercilik açısından sunduğu fırsatlardan ve kapasiteden faydalanması gerekliliğinin altı çizilmektedir. Sosyal medyada yer alan enformasyonun herhangi bir denetim olmaksızın doğrudan haber üretim süreçlerine dahil edilmesiyle ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı da tedbirli olunması gerekliliğine dikkat çekilen kitabın bu alanda çalışan kişilere ve sektördeki ilgililere yardımcı olacağı umulmaktadır.

Kapat