Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Tanrı'yı Gören Son İnsan Ertuğrul Özkök

Tanrı'yı Gören Son İnsan

Liste Fiyatı : 26,85TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,28TL
Tanrı'yı Gören Son İnsan
Tanrı'yı Gören Son İnsan
Doğan Kitap
26.85

"2003 yılı Orta ve Güney Amerika'daki El Nino yıllarından biriydi. Meksikalı arkeolog Sergio Gomez Chavez o sabah tam saatinde işyerine geldi. Yağmur dinmiş etrafa toprak kokusu yayılmıştı. Her sabah aynı şeyi yapardı: Ofisinden çıkar piramit şeklindeki tapınağa yürür bir tur atardı. O gün tapınağın merdivenlerinin başladığı düzlüğe geldiğinde tuhaf bir şeyle karşılaştı. Önünde bir metre genişliğinde bir çukur vardı.Hafızasını yokladı. Önceki akşam oradan ayrıldığında böyle bir şey yoktu. Etrafında dolaştı. Evet yıllardır her gün üzerinden yürüyerek geçtiği yerde bir metre genişliğinde bir çukur açılmıştı.

O çukurun açıldığı tünelin sonunda göreceklerinin bütün dünyayıhayretler içinde bırakacağı aklının ucundan bile geçmedi. Oysaorada inancın ve Tanrı'nın tarihi yeniden yazılmaya başlanacaktı."

İnsan tarih boyunca yaratılışı sorguladı. Önce tanrılarısonra da Tanrı'yı anlamak istedi. Her şeye rağmen hep inancın limanına sığındı. Ertuğrul Özkök gördüğü yerler konuştuğu kişiler sorduğu sorular ve okuduğu kitaplarla bir inanç hikâyesi anlatıyor. Tanrı'yı Gören Son İnsan insanınbu en büyük arayışının izinde muhteşem bir yolculuk.

Kapat