Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Terk Edenler Lisa Ko

Terk Edenler

Liste Fiyatı : 35,00TL
İndirimli Fiyat : 28,00TL
Kazancınız : 7,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,42TL
Terk Edenler
Terk Edenler
Timaş Yayınları
28.00

Deming'in annesi yasadışı bir Çinli göçmen olan Polly bir sabah güzellik salonundaki işine gider ve bir daha evine dönmez. Ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur adeta. On bir yaşındaki Deming cevaplanamayan sorularıyla şaşkın ve yalnız kalır. Sonunda iyi niyetli bir profesör çift tarafından evlat edinilen Deming Bronx'tan küçük bir kasabaya taşınır. O artık Daniel Wilkinson'dır. Peki adını değiştirmek yeni bir başlangıç için geçmişini silmek için geride bıraktığı annesini unutup yeni ebeveynlerine bağlanmak için yeter mi?
Hikâye boyunca Deming köksüz bir genç adama dönüşürken Polly de dünyanın en yalnız kayıp annelerinden birine evrilir. Sevgi dolu ve bencil kararlı ve korkmuş olan Polly birbiri ardına yaptığı anlık tercihlerle bir kader çizer kendine.
Terk Edenler'in bir yarısı New York'ta bir yarısı Çin'de. Biraz Deming anlatıyor biraz Polly. Bu aile aidiyet kökler ve göçmenlik üzerine ötekinin dilinden bir hikâye. Bu bir çocuğun sevdiği her şeyi yitirdiğinde kendini nasıl bulduğunun bir annenin geçmişin hatalarıyla yaşamayı nasıl öğrendiğinin hikâyesi.
*2016 PEN/Bellwether Ödülü kazananı
*2017 Amerikan Ulusal Kitap Ödülü finalisti
*2017 PEN/Hemingway Ödülü finalisti
Etkileyici... Lisa Ko manşetlerdeki bir haberin üzerine eğiliyor ve görünenin ötesindeki parçalanmış cesur sıradışı ve sıradan hayatları gözler önüne seriyor.

Kapat