Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
50 Soruda Maddenin Evrimi Kerem Cankoçak

50 Soruda Maddenin Evrimi

Liste Fiyatı : 32,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,91TL
9786055888602
619641
50 Soruda Maddenin Evrimi
50 Soruda Maddenin Evrimi
Bilim ve Gelecek
32.00

Bilim ve Gelecek "50 Soruda" dizisi ile bilim ve aydınlanma yolculuğuna devam ediyor.

Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde'yi mercek altına alıyor.

İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi'nde "madde"yi atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir bağlamda güncel araştırmalar ve problemler ışığında ele alıyor. Işınım (radyasyon) madde midir ya da biz gözlemlediğimizde aynı anda her yerde olduğunu varsaydığımız elektronlar? Değilse materyalist dünya anlayışı geçersiz mi kalır? Elektronların maddi varlıkları var mıdır? Bu inanılmaz küçük parçacıklar elektrik olgusundan sorumludur ancak bildiğimiz madde tanımına hiç uymazlar. Maddi olmayan varlıklar var mıdır? Varsa bunlara ne dememiz gerekir? Peki insan duygu ve davranışlarının maddi temelleri var mıdır? Toplum yasaları ve fizik yasaları arasında bir bağlantı kurulabilir mi? Kaos nedir belirlenemezci midir? İçinde yaşadığımız evren sonsuz mu? Çoklu evrenler nedir? Zamanda yolculuk mümkün mü? Bilgi maddi midir?

Bilim dinin tersine her şeyi bildiğini iddia etmez. "Bildiğimiz kadarını biliriz" der bilim. Madde bağlamında neleri bildiğimiz ve neleri henüz bilmediğimiz bu kitapta en temel düzeyde ortaya konuyor.

Kapat