Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi

Kitap-Baskı

Kitap Baskı Hizmeti

 

Whatsapp Pazaryerleri

Bize UlaşınSözleşmeTasarımOnayBaskıDağıtımTanıtımTelif

Yazımı biten eserler için bir sonraki adım basım sürecidir. Her eser hazırlanıp editör onayından geçtikten sonra basım için hazırlanır. Basım sürecine başlamadan önce
mutlaka esere uygun tasarım yapılır. Tasarım ve basım sürecinin ardından dağıtım, tanıtım ve telif süreci gelir.
 

Kapak Ve İç Sayfa Tasarımı

Eserler basıma gitmeden önce hazırlanan kapak ve kitap iç sayfa tasarımı, basım sürecine yardımcı olacaktır. Eğer tasarımda herhangi bir değişiklik yapılmak istenirse basıma gitmeden müdahale edilebilir. Bu sayede basım sürecinde aksama gerçekleşmez. Kitabın tasarımı için tasarımcı ve eser sahibi birlikte hareket etmelidir. Bu sayede kapak ve iç sayfa tasarımı en uygun şekilde hazırlanabilir.

Kitap Baskı Fiyatları

Kitap baskısı yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu şüphesiz kitap baskı fiyatlarıdır. Kâğıt, mürekkep kalitesi, sayfa sayısı ve tasarım kitap baskı fiyatlarını
etkileyen faktörlerdendir. Bunun yanı sıra renkli kitap baskısı da fiyatları etkiler. Renkli kitap baskı fiyatları siyah-beyaz basıma göre artış gösterir.
 
Kitap baskısı yaptırmadan önce baskı yaptıracağınız firma ile mutlaka basım ücretini detaylandırarak görüşmeler yapılmalıdır. Bu görüşmede kullanılacak materyallerin kalitesinden mutlaka bahsedilmelidir.
 

Dağıtım, Tanıtım Ve Telif Süreci

Kitap baskısı yapıldıktan sonra dağıtım sürecine başlanır. Bu süreçte kitap farklı kitabevlerine ve e-ticaret sitelerine dağıtılır. Kitabın daha çok okura ulaşması için tüm
büyük kitapçılara kitap ulaştırılır. Bu sayede yeni basılan eser kitapçıların raflarında yerini alır.
 
Dağıtım süreci ve tanıtım süreci çoğunlukla birlikte ilerler. Kitapçıların raflarında yerini alan eserin raflarda tanıtımı yapılırken diğer yandan da online mecralarda tanıtımı yapılır. Kitap tanıtımları çoğunlukla sosyal medya kanalları, TV reklamları, afişler ve e-ticaret sitelerinin reklam bölümlerinde yapılır.
 
Kitap baskısının ve yayının yapıldığı yer ile anlaşma ve işbirliği yapılarak satılan her kitap için eser sahibine ödeme yapılır. Bu ödemeye telif ödemesi denir. Kitap satıldıkça kazançta doğru olarak artış gösterir.
 
 
 
 
Kapat