Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Anıtkabir'in Şifresi - Seyit Ali Ergeç -Halkkitabevi

Anıtkabir'in Şifresi

Stok Kodu
9786059398800
Sayfa Sayısı
312
Kapak Türü
Karton Kapak
27,78TL
%50 İNDİRİM
13,89TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,70TL
Stokta var
9786059398800
597558
Anıtkabir'in Şifresi
Anıtkabir'in Şifresi
Parola Yayınları
13.89

Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatı ile başlayan gizemli olaylar silsilesi Ata'mızın ebedi istirahatgahının inşa aşamalarında da kendisini göstermiştir. Sanki gizli bir el sürekli müdahalede bulunmuştur.

Kabir yerinin seçiminden tutun da projenin ihale edilmesindeki yaşanan olağanüstülüklere varıncaya kadar normal gitmeyen olaylar silsilesi yaşanmıştır. Kazananın bir değil üç proje olması projeden daha çok mimarın birinci seçilmesi tek başına hiçbir projenin uygulanabilir bulunmayışı yapılan tadilatlar gizlenen hakikatler gizemli sayısal ve sembolik mesajlar anıtın mimari dokusu abidevi sanat yaklaşımı tören ritüelleri tören kortejinin hareket şekli izlenen güzergâh ve günümüzde dahi açıklanmayan bazı gerçekler her Türk vatandaşını düşünmeye sevk etmelidir.

Anıtkabir sembolik etkileşimin farklı uygulamalarına sahne olmuştur. Bu kitapta sembollerin renk sayı şekil tasarım kurgu ve geometrik değeri ile verdiği mesajı ortaya koyan pek çok örnek bulunmaktadır.

Bu örnekleri anlayıp düşündükçe Atatürk'e Anıtkabir'e ve bu yapıyı meydana getiren kişilerin ruh ve kabiliyetlerine olan saygınız hayranlığınız ve onlara olan minnet duygunuz mutlak surette artacaktır.

Kapat