Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%40
Anıtkabir'in Şifresi Seyit Ali Ergeç

Anıtkabir'in Şifresi

Liste Fiyatı : 27,78TL
İndirimli Fiyat : 16,67TL
Kazancınız : 11,11TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,04TL
Anıtkabir'in Şifresi
Anıtkabir'in Şifresi
Parola Yayınları
16.67

Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatı ile başlayan gizemli olaylar silsilesi Ata'mızın ebedi istirahatgahının inşa aşamalarında da kendisini göstermiştir. Sanki gizli bir el sürekli müdahalede bulunmuştur.

Kabir yerinin seçiminden tutun da projenin ihale edilmesindeki yaşanan olağanüstülüklere varıncaya kadar normal gitmeyen olaylar silsilesi yaşanmıştır. Kazananın bir değil üç proje olması projeden daha çok mimarın birinci seçilmesi tek başına hiçbir projenin uygulanabilir bulunmayışı yapılan tadilatlar gizlenen hakikatler gizemli sayısal ve sembolik mesajlar anıtın mimari dokusu abidevi sanat yaklaşımı tören ritüelleri tören kortejinin hareket şekli izlenen güzergâh ve günümüzde dahi açıklanmayan bazı gerçekler her Türk vatandaşını düşünmeye sevk etmelidir.

Anıtkabir sembolik etkileşimin farklı uygulamalarına sahne olmuştur. Bu kitapta sembollerin renk sayı şekil tasarım kurgu ve geometrik değeri ile verdiği mesajı ortaya koyan pek çok örnek bulunmaktadır.

Bu örnekleri anlayıp düşündükçe Atatürk'e Anıtkabir'e ve bu yapıyı meydana getiren kişilerin ruh ve kabiliyetlerine olan saygınız hayranlığınız ve onlara olan minnet duygunuz mutlak surette artacaktır.

Kapat