Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Bireysel Finansal Planlama Danışmanları İçin Vergi Bilgisi (Ciltli) -

Bireysel Finansal Planlama Danışmanları İçin Vergi Bilgisi (Ciltli)

Stok Kodu
9786053002451
Boyut
17x24
Sayfa Sayısı
247
Basım Yeri
Ankara
Baskı
1
Basım Tarihi
2017-08
Resimleyen
dfd8fa05f3f04580a58e9f5fc32172e3
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
230,00TL
%3 İNDİRİM
223,10TL
Taksitli fiyat : 9 x 27,27TL
Stokta var
9786053002451
606796
Bireysel Finansal Planlama Danışmanları İçin Vergi Bilgisi (Ciltli)
Bireysel Finansal Planlama Danışmanları İçin Vergi Bilgisi (Ciltli)
223.10

Vergi; günümüz dünyasında her alanda karar alıcılar ve karar vericiler bakımından ya da sade vatandaşlar yönünden yaşamsal önemdedir. Verginin önemli olmadığı hemen hiçbir ülke söz konusu değildir.

Finansal planlama; işletmelerin faaliyetleri sırasında ortaya çıkabilecek her türlü fon giriş ve çıkışlarının önceden bir programa bağlanmasıdır. Bireysel bazda ise bireysel yatırımcıların fonlarının değerlendirilmesine yol gösteren, eldeki nakitlerin en yüksek ve güvenli getiriyi sağlayacak biçimde yatırım alanlarına kanalize edilmesine katkı sağlayan bilimsel disiplindir.

Bir finansal planlama uzmanı, bireyin bugünkü ve gelecekteki olası gelir gider dengesi ve varlığını göz önünde bulundurarak hedeflerine ulaşabilmesi için stratejiler belirler ve bunları uygulayabilmesi için kendisine başvuran kişiye yardım eder. Bir başka deyişle, bireyin hayat hedeflerini yakalamasına yardımcı olarak onun hayat standardını yükselten profesyonel bir rehberdir.

Finansal planlama görevinde bulunanların bireylere yapacağı kılavuzlukla vergi bilgisi son derece önemlidir. Vergi yasaları ile bireylere, bireylerin yatırımlarına ve bu yatırımlardan elde ettikleri getirilere yönelik olarak tanınmış vergisel avantajların finansal planlama işini yapanlar tarafından son derece iyi biliniyor olması gerekir. Aksi takdirde bireylerin fonlarını yeteri etkinlikte ve yüksek getiri düzeyinde değerlendiremezler.

Bu kitap; finansal planlama uzmanlığı eğitimi alan meslek mensubu (Financial Planners) adaylarına CFP eğitim planına uygun şekilde vergi hukuku, gelir vergisi, kurumlar vergisi, veraset ve intikal vergisi konusunda temel vergi bilgisi ve ülkemizde geçerli vergi yasaları ile bireysel yatırımcılara tanınmış olan indirim, muafiyet ve istisnalar ile bağışlamalar, servet geçişleri ile ilgili olarak bilgiler, çalışma soruları ve uygulama çözümlemelerini vermekte; adayları etkin biçimde CFP sınavlarına hazırlamaktadır.

Kapat