Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%40
Bozkırda Bir Kral Lear Sabri Gürses

Bozkırda Bir Kral Lear

Liste Fiyatı : 12,04TL
İndirimli Fiyat : 7,22TL
Kazancınız : 4,82TL
Taksitli fiyat : 9 x 0,88TL
%40
Temin süresi 5 gündür.
9786059908597
484101
Bozkırda Bir Kral Lear
Bozkırda Bir Kral Lear
Kırmızı Kedi
7.22
Şair öykücü romancı ve oyun yazarı olan İvan Turgenyev 19.yüzyıl Rus edebiyatının temel taşlarındandır. Turgenyev realizm akımına bağlı kalarak yazdığı en önemlilerinden iki uzun öyküsünün bir araya getirildiği bu önemli seçkide Batı Avrupa kültürünün başyapıtlarından hareketle modern çağın eşiğinde trajedilerin arkasında işleyen mekanizmaları gösteriyor.

Bozkırda Bir Kral Lear Shakespeare'in yapıtının Rus derebeylerine özgü bir uyarlamasıdır: Ölümün yaklaştığını hissedince malvarlığını kızlarına bölüştüren bir toprak ağasının kararı beklenmedik sonuçlara yol açacak olaydaki trajedi yazgıdan çok insan hırsından kaynaklanacaktır. Asya adlı öyküde ise Almanya'da sefahat hayatı yaşayan anlatıcı karşılaştığı iki kardeşin karmaşık ilişkilerini çözemeyince aşkı büyük bir hataya dönüştürecektir.

Turgenyev'in hayatından izler de taşıyan bu uzun öykülerdeki gizemli bağımsız ve güçlü kadınlar annesinden kızından ve büyük aşkı Pauline Viardot'dan esintiler barındırıyor. Türkçe'de 40'lı ve 50'li yıllarda yayımlanan bu öyküler bu kez günümüz Türkçesiyle ve Rusça asıllarından çevrilerek Kırmızı Kedi Yayınları'nın Klasikler Dizisi'nde yer alıyor.
Kapat