Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Can Ataklı Üçlü Set - Can Ataklı -Halkkitabevi

Can Ataklı Üçlü Set

Stok Kodu
9786257145084
Boyut
13,5 x 21cm
Basım Tarihi
2019
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
80,00TL
%63 İNDİRİM
29,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,54TL
Stokta var
9786257145084
630088
Can Ataklı Üçlü Set
Can Ataklı Üçlü Set
Halk Kitabevi - Set
29.00

PAPAZI BULDUK

Sağlam bahaneler bulunması gerekiyordu.
Sadece “dış güçler” diyerek toplumda algı yaratmak güçleşiyordu, biraz daha somut bahanelerin bulunması artık kaçınılmazdı.
İşte “Papaz Olayı” böyle bir dönemde kamuoyunun gündemine girdi.
Papaz, 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’ye destek verdiği ve casusluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Brunson’du.
İzmir’de yaşayan ve 20 yılı aşkın süredir Türkiye’de olan Brunson, bir gizli tanığın ifadesine dayanılarak gözaltına
alınmış sonra da tutuklanarak cezaevine konmuştu. 15 Temmuz sonrasında rahibin adı duyulmuştu ama üzerinde pek durulmamıştı.
Oysa bu rahip bir süre sonra Türkiye’nin kaderinde önemli bir rol oynayacak, ekonomideki çöküşün,
döviz ve faizlerin artmasının sorumlusu olarak sunulacak ve Türk halkı böyle bir bahane ile uyutulacaktı.
Kısacası aslında “Papaz”, bir kod adından başka bir şey değil. Aniden patlayan döviz fiyatları, yükselen faizler, tutulamayan enflasyon,
halkın çektiği ağır geçim sıkıntısı işte bu kod üzerinden pazarlanarak iktidarı koruyan bahaneler üretildi.
O papaz olmasa sanki bu ekonomik sıkıntılar hiç yaşanmayacaktı. O papaz olmasa dış politikamız çok daha sağlıklı gidecekti.
O papaz bir bahaneydi, çaresizlikten kurtulmanın bir anahtarı gibiydi.

 

BİR DARBENİN ANATOMİSİ İHANET

Can Ataklı bir gazateci gözüyle 15 Temmuz akşamının sis bulutlarını aralamaya çakışıyor;

Cumhuriyet tarihimizin en önemli gecesi bir karşı devrimin başlangıcıydı belki de aslında.

Erdoğan asla varamayacağı çok güçlü bir noktaya basit bir kalkışmanın gürültülü biçimde bastırılması sayesinde ulaşmış olabilir.

Yakın düşman cemaat bir çırpıda yok edilirken kamuoyuna fark ettirmeden muhalefetin tümden tasfiyesiydi belki de asıl amaç.

FETÖ'cü kalkışmanın ardından bir anda Başkanlık sisteminin gündeme gelmesive halkın yarıya yakınının kendi rızasıyla demokrasiden,hukuk düzeninden ve özgürlüklerden vazgeçmesi herhalde tesadüf olamaz gazateci Can Ataklı o geceden bu yana "anı anına yazdığı" yazıları, daha sonra aldığı bilgilerle güçlendirerek darbe ile ilgili bütün ezberi bozacak,zihinleri alt bilgilerle güçlendirerek darbe ile ilgili bütün ezberi bozacak,zihinleri alt üst edecek bir yapıt koyuyor ortaya.

 

ARTIK YETER

Kafkas kökenli bir ailenin Balıkesir'e yerleşmiş kolundan olup; Ataklı'nın anne ve babası kimya mühendisidir. Babasının ilk tayin yeri olan Diyarbakır'da doğmuştur. Babası kadro olmadığı için ilk dönemlerde kimya öğretmenliği yapmıştır. Daha sonra annesi ile birlikte Türkiye Şeker Fabrikalarında çalışmışlardır. Bu nedenle çocukluğu; Susurluk Uşak ve Erzincan gibi yerlerde geçmiştir. Cem isminde bir erkek kardeşi vardır. Balıkesir Atatürk İlkokulu İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde gazeteciliğe başladı.

1975 yılında Vatan gazetesinde devam etti. Vatan Günaydın Dünya Tan Sabah Kanal 6 Habertürk TV Star Star TV ve Business Channel'da köşe yazarı yayın koordinatörü yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmenliği yaptı. 1985-1986 yılına kadar Günaydın gazetesinde çalıştı. 1984-1985 yılları arası Tan gazetesini yönetti. 2003-2004 yılında Star TV'de ana haber sundu ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı. 2004 yılında TMSF el koyunca ayrıldı. 2015 yılının Ekim ayından beri çalışmakta olduğu Korkusuz Gazetesi'nden yazmaktadır.

Kapat