Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Devlet Olmak İçin Aileden Devlete - Halkkitabevi

Devlet Olmak İçin Aileden Devlete

Stok Kodu
9786054977147
Boyut
14x21
Sayfa Sayısı
462
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
5
Basım Tarihi
2015-03
Resimleyen
98bca3fec84243fc85f86299a1f9967a
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
280,00TL
%15 İNDİRİM
238,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 29,09TL
Stokta var
9786054977147
364338
Devlet Olmak İçin Aileden Devlete
Devlet Olmak İçin Aileden Devlete
238.00

Aşağıda yazılı ve benzer düşünceleri   yüzünden, yirmi yedi yıl hapis cezası ile akıl, insaf ve merhamet dışı işkencelere maruz kalan; ama bütün bunlara, emsalsiz bir sabır, metanet ve dahası işkence eden ve ettirtenlere karşı hiçbir kırıcı söz kullanmadan tahammül edebilen İtalyan düşünür Campanella (1569-1639) GÜNEŞ ÜLKE (Sivitas Solis) adlı eserinde Türkler için şunları yazmaktadır: “...Ben bir güneş ülkenin hasretini çekiyorum. Bu ülkede gece olmasın ve insanlar karanlık mefhumunu orada tanımasın. Güneş Ülkeyi yeryüzünde bulmak mümkün mü? Fikir hürriyetine, vicdan hürriyetine ilişmeyen Türklerin varlığı-hiç olmazsa yarın-böyle bir ülkenin var olacağını bana zannettiriyor. Mademki düşünceyi zindana koymayan, hakikat sevgisini zincire vurmayan bir millet, o cesur ve adil Türkler var... Üzerinde yalnız hakikatin, adaletin ve hürriyetin hüküm sürdüğü bir "GÜNEŞ ÜLKE" yarın neden vücut bulmasın?”

Batı-Hristiyan dünyası gibi “Türk ve İslam kavramını eş anlamlı olarak kullandığı için de mazlum ve merhum Campanella’ya ben de; asırlar sonrasından da olsa; Allah’tan rahmet diliyorum”
Dünyamız hiçbir çağda olmadığı kadar küçülmüş ve gerçekte bir aile yuvasına dönüşmüştür. İnsan doğumu ile bir ailenin ayrılmaz parçası olduğu kadar; artık insanlık ailesinin de ana unsuru olmaktadır. Her hücre bir bedenin; her insan da insanlık ailesinin o kadar önemli ve yapıcı öğesidir. Sağlam hücreler çoğalarak bedeni; sağlam insanlar da önce aileyi ve çoğalarak insanlık ailesini oluşturur.

Bunun için de; her genç insanda; evlenmek ve aile olmak ideali ve ufku ne kadar gerekli ve önemli ise; ailedeki kural ve değerlerle barış içinde bir insanlık ailesini oluşturma amacı da o kadar önemlidir.
Türk ve İslam kavramlarına aynı anlamı verdiği ve  kullandığında   en zorları bile başarabilen;  bu kavramlara eksik ve yanlış anlamlar yüklediği, ufku daraldığı, daraltıldığı, yabancı ideolojilerin-düşüncelerin denetimine  girdiği, canı istemediği zamanlar ise; başta kendi milletine olmak üzere diğer toplumlara yapılan zulüm, sömürü, işgal, soykırım ve işkencelere tarafsız  ve sessiz kalabilen!..

Ama bu olanlardan bir gün irkilerek uyandığında: İnsanlık güneşinin, kendisinde doğup yine kendisinde  battığını fark eden, onu kendi derinliklerinde arayıp bulan, kendi ve insanlığın ufkunu yeniden aydınlatan; barış ve adalet adına gereğini  yapabilen bir millet ve onun filizleri  olan gençlerimiz yalnız bizim değil insanlığın hizmetinde olacaktır…

Kapat