Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Dünyanın First Ladyleri - Emine Erdoğan - Halkkitabevi

Dünyanın First Ladyleri - Emine Erdoğan

Stok Kodu
9786256699281
Boyut
13.5x19.5
Sayfa Sayısı
156
Baskı
1
Basım Tarihi
2024-03
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
240,00TL
%28 İNDİRİM
172,80TL
Taksitli fiyat : 9 x 21,12TL
Stokta var
9786256699281
975708
Dünyanın First Ladyleri - Emine Erdoğan
Dünyanın First Ladyleri - Emine Erdoğan
172.80

Dünyanın First Ladyleri
Emine Erdoğan


Dünya’nın First Lady'leri
Hükümetlerin Gizli Güçleri
Kadınların Toplumdaki
Rolüne Dair Sosyolojik Bir Analiz
Emine Erdoğan
Türkiye Cumhuriyeti'nin First Lady'si
“Her Başarılı Erkeğin Arkasında Güçlü Bir Kadın Vardır”


Zaman geçtikçe toplumların, ülkelerin ve dünyanın yapısı çeşitli değişim ve dönüşümlere uğramıştır. Çeşitli kültürel, sosyal, ekonomik ve siyasal boyutlarda açıkça görülen en önemli gelişmelerden biri de kadınların bu alanlardaki varlığı ve aktif katılımıdır. 
Kadınların farklı yönetim kademelerinde bulunması toplumların büyüyüp geliştiğini göstermektedir. 
Bugün dünyada hassas ve önemli ekonomik ya da siyasi sorumlulukları üstlenen, dünyada ülkesinde ve hatta uluslararası alanda gücün kaynağı, değişim ve dönüşümlerin sebebi olan pek çok kadın vardır. 
Kitabın konusu olan bu çalışmada aynı yaklaşımdan hareketle dünyanın güçlü ve üstün kadınlarından biri olan Sn. Emine Erdoğan örnek olarak incelenmiştir.
Bu sebeple Sn. Emine Erdoğan'ın Türkiye içi ve yurt dışındaki faaliyetlerinin bir kısmı bu çalışmada tanıtılmaktadır. Türk siyasetinde başarılı bir cumhurbaşkanı eşi olarak anılmasının yanı sıra yurt içinde ve uluslararası alanda da pek çok değerli işlere imza atan Sn. Emine Erdoğan, faaliyetleri ile dünya üzerinde kadın gücüne önemli bir örnek olmaktadır.
Özetle, kadına alan tanımak ve kadın gücünü kabul etme oranı ülkenin medeniyet seviyesinin önemli bir göstergesidir. Görülmektedir ki güçlü toplumlar, toplumun en temel birimi olan  “aile” yapısı güçlü olan toplumlardır. Aile denildiğinde ise yapıtaşı olarak kadının ne kadar önemli bir yere sahip olduğu açıktır. Eser kadına duyulması gereken saygıyı hatırlatarak dünyadaki kadın gücüne bir farkındalık yaratacaktır.

Kapat