Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Gerçek Bir Masal Hayat Dediğin 5 - Halkkitabevi

Gerçek Bir Masal Hayat Dediğin 5

Stok Kodu
9786259470535
Boyut
13.5x19.5
Sayfa Sayısı
96
Baskı
1
Basım Tarihi
2024-06
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
145,00TL
%22 İNDİRİM
113,10TL
Taksitli fiyat : 9 x 13,82TL
Stokta var
9786259470535
982683
Gerçek Bir Masal Hayat Dediğin 5
Gerçek Bir Masal Hayat Dediğin 5
113.10

Yaşadıklarından dersler çıkaran ve artık sıradan bir hayat yaşamaya kararlı olan Nefes, kendini yine karmakarışık olayların içinde buluyor! Neyse ki bu kez yalnız değil… Çok sevdiği arkadaşları Deniz ve Arda da ona eşlik ediyor. 
Deniz ve Arda’yı keyifli bir aile pikniğinde bir araya getiren Nefes, başına yeni dertler açmamak için elinden geleni yapıyor. Ancak ormanın derinliklerindeki gizemli bir köşk tüm planlarını altüst ediyor ve Nefes bir sürü soruyla baş başa kalıyor: Yalanların renkleri olur mu? Başkalarını mutlu etmek için söylenen yalanlar gerçekten masum mudur? Her yalan er geç ortaya çıkar mı? 

Sosyal medyada “Akademisyen Anne” hesabı ile yüzbinlerce anne babaya gelişim destek önerileri veren, çocuk gelişimi alanında ülkemizin en üretken ve değerli isimlerinden Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’dan yepyeni bir seri: 
Hayat Dediğin…
Ne de olsa hayat dediğimiz, gerçek bir masal!

***

Bu seriyle hayatın inişli çıkışlı yollarında birlikte ilerleyecek, nesiller arası iletişimden arkadaşlığa, okul hayatından maceraya, iyisiyle kötüsüyle her türlü duyguya ve duruma şahitlik edeceğiz. Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın eğlenceli ve içten kalemi bu kez okul çocuğu Nefes karakteriyle vücut buluyor; bir çocuğun gözünden hayatın karşımıza neler çıkarabileceğini her kitapta farklı bir temayla irdeliyor.


Müfredat temaları: 
NESİLLER ARASI İLETİŞİM, DUYGULAR, ÇOCUK DÜNYASI, ZAMAN VE MEKÂN, HAYAT BECERİLERİ, ERDEMLER

Özgeçmiş

Doç. Dr. Saniye BENCİK KANGAL 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Uzun bir eğitim maratonunun ardından 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl özel bir zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezinde çocuk gelişimci, 2004 yılında ise özel bir anaokulunda eğitim koordinatörü olarak görev yaptı. Daha sonra alandaki deneyimlerini akademik deneyimlerle birleştirmek isteyerek Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde akademisyenlik yolculuğuna başladı. Üstün yetenekli çocuklar üzerine hazırladığı tezleriyle yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Öğrenme maratonu asla bitmeyen Saniye Bencik Kangal 2011 yılında öğretim görevlisi, 2014 yılında yardımcı doçent, 2017 yılında doçent unvanlarını aldı. 

2017 yılında çıkan Korkma! İyi Bir Annesin isimli ilk kitabının ardından Oyunperest (2018), Evlat (2019), Çocuğumun Beyninde Neler Oluyor (2021) kitaplarıyla anne babaların; Sana Kek Yaptım, Dünya Kadar Çocuk, Kakaloji, Kakademi ve Kakazoo, Balyanaklar için Mahremiyet Kitabı, Zorbalığa Karşı Taktiklerim Var ve Cesaret Hep Yanımda kitaplarıyla çocukların hayatına dokunmayı amaçladı. Kitapları, ebeveynlik kategorisinde en çok tercih edilen kaynaklar arasında yer aldı. Türk Kızılayı için hazırladığı Eğlenceli Gelişim Etkinlikleri isimli kitabı 3 farklı dile çevrilerek ülke çapında tüm dezavantajlı çocuklara dağıtıldı.

2022 yılında ilki Darıca’da olmak üzere Mersin, Bursa, Hatay, Ankara, Kayseri, Gaziantep ve Sivas’ta Akademisyen Anne Anaokullarını kurmuştur. Okulları için hazırladığı programında bağımsız düşünme becerileri gelişmiş, farklılıklara saygı duyabilen, geleneklerine bağlı ama dünyayı tanıyan, çağdaş, geleneksel ve modern (ÇAGEM) temelli eğitim yaklaşımıyla çok yönlü çocuk gelişimini desteklerken çocukların dünya vatandaşı olarak yetişmesini amaç edinmiştir.

2019 yılında Oyunperest Gelişim Akademisi isimli bir mobil uygulama geliştirmeye başlamıştır. Tübitak destekli uygulama, anne babaların, çocuklarının ilk altı aylık gelişimini gün gün takip edip destek önerileri alabileceği ilk platform olma özelliği taşır.

2022 yılında Oyunperest Yayınları’nı kurarak BebeKokulu markasıyla bebekler için kitaplar hazırlamaya, yine aynı yıl Oyunperest Gelişim Akademisi’nde anne baba ve eğitimciler için online ve yüz yüze eğitimler düzenlemeye başlamıştır. 

Yurt içi ve yurt dışında anne babalara ve eğitimciler için ebeveynlik becerilerini destekleme ve çocuk gelişimi konulu 300’ün üzerinde seminer vermiştir. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirileri, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde makaleleri bulunmaktadır.

Saniye Bencik Kangal halen Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çocuk edebiyatı, çocuk ve oyun, bebeklik ve okulöncesi dönemdeki normal ve özel gereksinimli çocukların gelişimleri konularında araştırmalar yürütmekte, teorik ve pratik çalışmalar yapmaktadır.
Sosyal medyada Akademisyen Anne hesabıyla yüz binlerce anne babaya gelişim destek önerileri veren, mesleğini büyük bir tutkuyla yapan Saniye Bencik Kangal, dünyanın en güzel mesleğine sahip olduğunu düşünmektedir. Çünkü bir çocuğa dokunabilmek, bir aileye ulaşabilmek dünyalara bedeldir.

 

Kapat