Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%40
İbn Battuta-Kaşifler Turan Tektaş

İbn Battuta-Kaşifler

Liste Fiyatı : 16,00TL
İndirimli Fiyat : 9,60TL
Kazancınız : 6,40TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,17TL
9786057522610
614982
İbn Battuta-Kaşifler
İbn Battuta-Kaşifler
Parola Yayınları
9.60

İbn Battuta Fas'ın Tanca şehrinde 1304 yılında doğdu. Gerçek adı Şerafettin Ebu Abdullah Muhammed İbn Battuta olan tüccar ve zengin bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi ve iyi bir eğitim gördü. İbn Battuta birçok İslam ülkesinde kadı olarak görev yaptı.

21 yaşına geldiğinde Hacca gitmeye karar veren İbn Battuta dönemin şartları nedeniyle oldukça uzun bir yolculuk yapmak zorunda kalmıştır. Bu yolculuk boyunca Tunus İskenderiye Kahire Şam ve Kudüs gibi şehirlerden geçerek Mekke'ye ulaşan İbn Battuta'nın yolculuğu yaklaşık bir buçuk yıl sürmüştür.

Ancak İbn Battuta bu uzun yolculuk boyunca geçirdiği deneyimlerden ve gördüğü yerlerden o kadar etkilenmiştir ki seyahat etmek onda adeta bir tutku haline gelmiştir. Bu nedenle Fas'a geri dönmeyerek seyahatine devam etden İbn Battuta'nın bu seyahati yaklaşık 28 yıl sürmüştür.

İbn Battuta Avrupalılarca çok az bilinen Afrika Ortadoğu ve Uzak Doğu'ya cesur yolculuklar yaptı. Ülkemizde de bulunan İbn Battuta Anadolu'nun "Türk ülkesi'' ve bu ülkenin insanlarına "Türkler Türkmenler'' diye adlandırıldığını yazmıştır.

Kapat