Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
OpenCV ve Python ile Görüntü İşleme - Halkkitabevi

OpenCV ve Python ile Görüntü İşleme

Stok Kodu
9789750277139
Boyut
16x24
Sayfa Sayısı
464
Baskı
1
Basım Tarihi
2022-04
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
300,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 36,67TL
Stokta var
9789750277139
863651
OpenCV ve Python ile Görüntü İşleme
OpenCV ve Python ile Görüntü İşleme
300.00

Hızlı gelişen teknolojiyle birlikte artık yaşamlarımızın bir parçası haline gelen görüntü işleme neredeyse tüm alanlarda kullanılmaktadır. Bu alanlara; röntgen, MR, tomografi gibi tıbbi görüntüleme sistemleri, yüz tanıma, plaka tanıma, nesne takibi gibi güvenlik sistemleri, haritalama, yol çizimleri gibi uydu sistemleri, sonar görüntüleme, termal görüntüleme, gece görüşü gibi askeri sistemler ve oyun geliştirmeleri örnek olarak verilebilir.

Bu kitap, öğrenciler, eğitmenler ve yazılım geliştiriciler için görüntü işleme, makina görmesi ve derin öğrenme kavramlarını çözümlü örneklerle açıklamaktadır.

Bu kitabın en önemli özelliği, kitaptaki uygulamaları anlamak veya geliştirmek için ileri düzey bir Python bilgisine ihtiyaç olmamasıdır. Temel düzeyde bilinen bir Python bilgisi ile çok rahatlıkla tüm bölüm uygulamalarını yapabilirsiniz. Daha önce hiç Python dilinde kodlama yapmamış veya eksiklikleri olanlar için ilk bölümde bu kitaba konu olan uygulamaları anlayacak düzeyde Python anlatımı bulunmaktadır. Anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için kitapta 102 adet çözümlü örneğe yer verilmiştir.

Uygulamalar OpenCV kütüphanesinin Python dilinde kullanılmasıyla geliştirilmiştir. Bu kitaptan elde edeceğiniz kazanımlar ileri düzeyde makine görmesi ve derin öğrenme konularında yapı taşı hükmüne geçecektir.

Kapat