Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Performans Ölçüm Sistemleri - Halkkitabevi

Performans Ölçüm Sistemleri

Stok Kodu
9786057749437
Boyut
14x21
Sayfa Sayısı
98
Basım Yeri
Ankara
Baskı
1
Basım Tarihi
2019-10
Resimleyen
780d82a1e7c449a1930641df81bba416
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
107,00TL
%33 İNDİRİM
71,69TL
Taksitli fiyat : 9 x 8,76TL
Stokta var
9786057749437
625575
Performans Ölçüm Sistemleri
Performans Ölçüm Sistemleri
71.69

Günümüzde performans ölçümü, işletmelerin yürüttüğü faaliyetlerin işletmenin temel amaç ve hedeflerine ne ölçüde ulaşabildiğinin izlenmesine, iyileştirmeye açık alanların belirlenmesine ve işletmenin hayatını devam ettirebilmesine imkan sağlayan kararların doğru bir biçimde alınabilmesine yönelik bir yönetim aracıdır. İşletme performans yönetim sürecinin bir parçası olan bu araç yardımıyla işletmelerin geleceğin işletmesi olabilmeleri için farklı bir performans bakış açısıyla gelişebilmelerinin ve büyüyebilmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bunun için, performans geliştirme planlaması, ölçme, değerlendirme, kontrol aşamalarıyla sistemi hedeflerine uygun olarak yönlendiren örgütsel bir düzen ve sürekli işleyen bir döngü içinde performans ölçüm sistemi oluşturulmalıdır.

Performans ölçümü sadece işletme yönetimini ilgilendiren bir konu değildir. İşletmenin tüm paydaşlarını ilgilendirmektedir. Bu yüzden, gerek paydaşları gerekse işletmenin iç yapısını ilgilendiren bir takım ölçümler işletmeler tarafından yapılmak durumundadır. Ölçümler sonucunda elde edilen veriler işlenerek işletmenin tüm yönetim faaliyetlerinin planlanmasında kullanılmakta, standardize edilmiş bilgi ile en iyi uygulamaların belirlenmesine ve kıyaslanabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sebeple, işletmede işlerin doğru yapılıp yapılmadığının analiz edilmesi, yapılan işlerin işletmenin vizyon, misyon, strateji ve amaçlarına uygunluğunun tespit edilebilmesi için performans ölçümleri gerekli ve önemlidir.

Performans ölçümü konusunda işletme düzeyinde çalışma yapacak akademisyen, araştırmacı ve yöneticilerin kullanabileceği bir yardımcı kitap niteliği taşıyan bu eserde, performans kavramı tüm yönleriyle ortaya konulmuş, işletmelerde performans ölçümünün önemi ve gerekliliği anlatılmıştır. Ayrıca, performans ölçüm sistemlerinin tarihsel gelişimi, genel değerlendirilmesi, sınıflandırılmasından bahsedilmiş ve Dünya’da kullanılan performans ölçüm yaklaşımları detaylı bir biçimde ortaya konulmuştur.

Kapat