Postmodern Cihad-Tarikat Siyaset Adalet Üçgeninde Erzincan Davası İsma

Postmodern Cihad-Tarikat Siyaset Adalet Üçgeninde Erzincan DavasıTarikat Siyaset Adalet Üçgeninde Erzincan Davası

Stok Kodu
9786055679453
Sayfa Sayısı
270
Basım Tarihi
2010
Kapak Türü
Karton Kapak
Dili
Türkçe
27,31TL
%27 İNDİRİM
19,94TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,44TL
Stokta var
Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
9786055679453
437145
Postmodern Cihad-Tarikat Siyaset Adalet Üçgeninde Erzincan Davası
Postmodern Cihad-Tarikat Siyaset Adalet Üçgeninde Erzincan Davası Tarikat Siyaset Adalet Üçgeninde Erzincan Davası
Kalkedon
19.94
Bir tarikatı soruşturmasıyla başladı her şey... 1998'de Şırnak'ın İdil ilçesinde dönemin 'dokunulmazı' olan JİTEM'i soruşturan Başsavcı İlhan Cihaner 10 yıl sonra bu dönemin 'dokunulmazı' haline gelen tarikatları mercek altına aldı. Önce İsmailağa tarikatını sonra Gülen Cemaati'ni soruşturmaya koyuldu.
Erzincan'da tarikat medresesinden çekilen telefon hattının ucu İstanbul'da bir iş adamının evinde ve Ankara'da bakanlık katında çıkınca savaşın 'işaret fişeği' atılmış oldu. Kentte baraj gölünde bulunan mühimmat Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal eliyle 'darbe' soruşturmasına evrilirken; imzasız ihbarları saf değiştiren muhbirler şaibeli gizli (!) tanıkları 'suikastçı keneler' izledi. Ve üç ay içerisinde Türkiye'de birçok ilke tanık olundu: Önce Cihaner'in tarikat soruşturmasında görev alan jandarma istihbaratçılar tutuklandı. Ardından MİT basıldı; devlet kendi kendisiyle silahlı çatışmanın eşiğinden döndü. Savcı Osman Şanal 3. Ordu Komutanlığı'nın kapısına kadar geldiğinde şehrin diğer ucunda tanklar yürüyordu. En son adliyeye operasyon düzenlenip Cihaner tutuklandı.
Bu sadece Cihaner'e karşı Şanal'ın Erzincan'a karşı Erzurum'un savaşından ibaret değildi. Jandarma ve MİT'e karşı polisin Adalet Bakanlığı'na karşı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun savaşı oldu.
Bu savaşta tarikatlar 'sivil toplum örgütü' sayıldı yolsuzluklar 'demokrasi paketine' sokuldu polis eliyle 'toplumsal barış' sağlandı!
Erzincan davası haberleriyle 13. Metin Göktepe Jüri özel ödülü'nü alan Gazeteci İsmail Saymaz bu toz duman içinde 14 klasör ve 10 bini aşkın evrakı tarayıp gerçeği aradı. Erzincan-Erzurum hattında uç verip İstanbul ve Ankara'yı sarsan savaşın kodlarını çözdü.
Kapat