Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Prepare for KPDS - Halkkitabevi

Prepare for KPDSKamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına Hazırlık

Stok Kodu
9786055529413
Boyut
16x24
Sayfa Sayısı
897
Basım Yeri
Ankara
Baskı
1
Basım Tarihi
2011
Resimleyen
228072c699604681bd4d51356f9e5a5b
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
İngilizce Türkçe
9786055529413
365441
Prepare for KPDS
Prepare for KPDS Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına Hazırlık
21.60

Bütün bu soru tiplerini içeren bir sınav, zor olmak durumundadır. Sadece ölçmeyi amaçladığı şeyin dil gibi karmaşık bir olgu olmasından ötürü değil, bizzat soru tiplerinin çeşitliliği ve türleri nedeniyle zor olmak durumundadır. Böyle bir sınava girecekleri hazırlamak için yazılan bir kitap ta bu zorluklan göz önüne almak durumundadır.
PREPARE FOR KPDS (PKPDS) bütün bu kaygılarla aşağıdaki bölümleri kapsayacak şekilde hazırlandı. DİLBİLGİSİ HAZIRLIK 100'er soruluk 4 dilbilgisi sınavı. Bu dört sınav dilbilgisi bilginizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Açıklamalı anahtar, dilbilgisi bilginizi pekiştirecek, eksikliklerinizi gidermeye yardımcı olacaktır. Yabana dil sınavlarında dilbilgisi sorulan belirli sayıda dilbilgisel özelliğinin bilinip bilinmediğini ölçer. Bu amaçla onbinlerce soru hazırlamak mümkünse de gerçekte soru maddesi haline getirilen dilbilgisel özelliklerin sayısı kısıtlıdır. Düzenli bir çalışma' ile dilbilgisi sorularının tümü kolayca yanıtlanabilir.

SÖZCÜK DAĞARCIĞI 100'er soruluk 4 sözcük dağarcığı sınavı. Bu sınavlarda kullanımı yaygın sözcükler sergilenmektedir. Sınavlar İngilizce sözcük dağarcığı bilgilerinizi düzenli bir şekilde tekrar etmenizi sağlamayı amaçlamaktadır. Açıklamalı anahtar size kolaylık sağlayacaktır.
1001 SÖZCÜK Sözcük dağarcığıyla ilgili sorularda sınava girenlerin işleri çok daha zordur. Pek çok sözcük vardır ve her sözcük değişik çevrelerde değişik anlamlarda kullanılabilir. PKPDS sözcük dağarcığıyla ilgili sorularda başarınızı büyük ölçüde artırmak için 1001 sözcüklük bir sözlükçe sunmaktadır. Sunulan sözcükler, KPDS sınavlarında sorulma olasılığı yüksek sözcüklerden seçilmiştir. Ayrıca bu sözcükler için yakın anlamlı sözcükler de verilerek kapsamlı bir sözcük dağarcığı oluşturulmaya çalışılmıştır.
FUNCTIONS AND NOTIONS KPDS'de yanıtlanması en zor olan sorular arasında 8. ve 9. bölük sorular (işi evsel-kavramsal ve iletişimsel) yer almaktadır. PKPDS, işlevsel kavramsal ve iletişimsel sorulan daha kolay yanıtla-yabilmeniz için bir de FUNCTIONS AND NOTIONS bölümü sunmaktadır. Bu böiümde işiev ve kavramlar abecesel bir dizin içinde verilmektedir.

Kapat