Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Yalnız Penguen - Halkkitabevi

Yalnız Penguen

Stok Kodu
9786257344968
Boyut
21x22
Sayfa Sayısı
22
Baskı
1
Basım Tarihi
2023-05
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Orijinal Adı
Lonely Penguin
198,50TL
%22 İNDİRİM
154,83TL
Taksitli fiyat : 9 x 18,92TL
Stokta var
9786257344968
938931
Yalnız Penguen
Yalnız Penguen
154.83

Küçük çocuklar için duygular serisi!
Okuyan Koala’nın ilk sert kapaklı kitapları!

 
“Çocuklara duyguları hangi yaşta öğrenirler? Duygular hakkında konuşulmaya ne zaman başlanır?” Annelerin zihninde önemli yer kaplayan bu soruların cevabı kısaca “düşünüldüğünden çok daha erken” olabilir. Aslında doğumdan itibaren bebekler çok fazla duygu hissederler. Bu duyguları yaşamlarının ilk evresinde hareketle, seslerle ve mimikleriyle ifade ederler. Dil gelişimleri ilerledikçe ise sözcükler  duyguların ifadesi için güçlü bir araca dönüşür.
 
Sözcüklerle yeni tanışan ve sosyal deneyimlerin içine yeni yeni katılım gösteren küçük çocuklarla, özellikle de ifade edilmesi zor olan utanç ve yalnızlık gibi duyguları tanıtmak ve onlar üzerine konuşmak isteyen yetişkinleri, etkili bir kaynak seriyle buluşturuyoruz. 
 
Seriye ait kitaplardan biri olan Yalnız Penguen; anne ve babasının yokluğunda, tüm hayvanlar kendine bir arkadaş bulmuşken ve birlikte oyun oynarken, tek başına kalan bir penguenin yalnızlıkla nasıl baş ettiğini konu edinen bu hikaye; yaşamında ilk defa sosyalleşmeye hazırlanan heyecanlı miniklerin deneyimleyebilecekleri olası ve oldukça doğal zorlukların geçici ve değişebilir olduğunu minik okuyucularına yalın anlatımı ve canlı illüstrasyonları aracılığıyla anlatmaktadır. Küçük penguenin macerası aynı zamanda ayrılma bireyselleşme dönemindeki çocukların tek başına kalma kapasitesinin de gelişimine destek olacaktır.
 
Zor duygularla baş ederken arkadaşlığın önemi temasını farklı öyküler aracılığıyla işleyen bu seri; bazen herkesin biraz yalnız, utangaç, çaresiz ve “farklı” hissedebileceğini ve yakın dostların desteğiyle tüm zorlukların üzerinden gelinebileceğini, çok küçük yaştaki çocuklara model olmayı amaçlıyor. 

Kapat