Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%40
Anadolu'nun Umudu-Aydınlık

Anadolu'nun Umudu-Aydınlık

Liste Fiyatı : 14,81TL
İndirimli Fiyat : 8,89TL
Kazancınız : 5,92TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,09TL
%40
Temin süresi 5 gündür.
9786052981238
604928
Anadolu'nun Umudu-Aydınlık
Anadolu'nun Umudu-Aydınlık
Kırmızı Kedi
8.89

Değerli yazar Öner Yağcı kendisine 2016 Vedat Günyol Deneme Ödülü'nü kazandıran bu kitabında okuyacağınız denemeleriyle Anadolu'ya borcunu ödüyor. Anadolu'nun Umudu: Aydınlık üzerinde yaşadığımız toprakların bereketini ve Anadolu'nun en değerli meyvesinin Cumhuriyet olduğunu anlatıyor.

Öner Yağcı emperyalizme küreselleşmeye postmodernizme karşı okurun önüne cesareti ve ütopyayı koyuyor. "Yeni dünya düzeni"nin yalnızca korkunç bir savaş dönemine karşılık geldiğini göstererek "büyük insanlık"a sesleniyor. Vedat Günyol Ödülü Seçici Kurulu Öner Yağcı'ya ödülü aşağıdaki gerekçeyle verdi: "Batıda reform ve rönesans aydınlığında gelişen sanat ve kültür birikiminin ülkemizdeki cılız görüntüsünden kurtularak başarıya ulaşma çabasını güçlendiren olgular; klasiklerin Türkçe'ye kazandırılması Köy Enstitüleri ve Halkevlerinin eğitim ve kültür merkezlerine dönüşmesi Mustafa Kemal aydınlanması olarak nitelenen sürecin tohumlarının atılmasına neden olmuştur.

Aydınlanma üzerine biriktirdiği ve sistemli bir düşünce haline getirdiği Anadolu Aydınlığını yeniden umuda çevirme başarısını gösteren Öner Yağcı bu süreci; akıcı etkileyici okurları ile paylaşır biçimde yalın ve duru bir Türkçeyle anlatmayı başardığı için Anadolu'nun Umudu: Aydınlık başlıklı yayınlanmamış yapıtıyla 1. Vedat Günyol Deneme Ödülü'nü kazanmıştır."

Kapat