Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Atatürk ve Can Yoldaşı Nuri Conker - Yaşar Gürsoy -Halkkitabevi

Atatürk ve Can Yoldaşı Nuri Conker

Stok Kodu
9786050635263
Boyut
13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Resimleyen
Yusuf Tansu Özel
Kapak Türü
Amerikan Bristol, Mat Selefon
Kağıt Türü
60 gram, Holmen
Dili
Türkçe
29,00TL
%40 İNDİRİM
17,40TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,13TL
Temin süresi 5 gündür.
9786050635263
767576
Atatürk ve Can Yoldaşı Nuri Conker
Atatürk ve Can Yoldaşı Nuri Conker
Sia Kitap
17.40

Çankaya’nın silahşorlarından olarak anılan Nuri Conker asker, siyaset adamı, idareci ve en önemlisi eşsiz bir dosttu Mustafa Kemal için. Selanik’ten başlayıp sonsuzluğa gidinceye kadar birbirlerini bir an bile bırakmadılar. Bu kitapta hem Mustafa Kemal’in hem de Nuri Conker’in hayatına çok yakından tanık olacak, daha önce hiç duymadığınız anıları okuyacaksınız.

Nuri Conker’i Mustafa Kemal’den ayrı düşünmek mümkün değildir. Çocukluktan başlayıp son anlarına kadar ayrılmayan bu iki can dostun hikâyesi, aynı zamanda Milli Mücadele yıllarını anlamamız açısından da çok değerli. Nuri Conker, Yakup Kadri’nin dediği gibi, “İzinden yürüyen, yanından ayrılmayan”, Atatürk’ün bizzat söylediği gibi de, onun “Hatırası, kalp ve vicdanından çıkmayacak” kardeşidir… Bu kitap her zaman genç kalacak herkes için yazılmış eşsiz bir Mustafa Kemal ve Nuri Conker kitabıdır.

 

“... Atatürk, Conker’e öylesine güvenmiştir ki, Sofya’ya göreve giderken sevgilisi Madam Corinne’i ona emanet etmiştir... Büyük kahraman, vefalı dost ve saygın devlet adamı Nuri Conker’in bilinmeyen yönlerini belgelere dayanarak, yalın bir dille anlatan ve böylece gelecek kuşaklara çok değerli bir kaynak armağan eden Yaşar Gürsoy’u bir kez daha kutluyorum.”

UĞUR DÜNDAR

Kapat