Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yeni
ATATÜRK VE KADIN HAKLARI Ali Güler

Atatürk ve Kadın Hakları-Nutuk'tan DerslerNutuktan Dersler

Liste Fiyatı : 25,00 TL
Atatürk ve Kadın Hakları-Nutuk'tan Dersler
Atatürk ve Kadın Hakları-Nutuk'tan Dersler Nutuktan Dersler
Halk Kitabevi
25.00

Bu kitap Mustafa Kemal Atatürk'ün "Büyük Nutuk"u üzerine yaptığımız bir dizi çalışmanın sonuncusudur. Önce Nutuk hakkında bilinmeyenleri bir kitap halinde sizlere sunduk. Ardından "Çocuklarımıza" ve "Gençlerimize" "Nutuk'tan Dersler" ana başlığı altında iki önemli eser yayımladık. "Nutuk'tan Dersler" "Kadınlar İçin Nutuk" isimli bu eserimizle tamamlanmış oldu.

Atatürk'ün 23 Nisan gibi önemli bir günü bayram olarak armağan ettiği "çocuklarımız" Cumhuriyeti emanet ettiği "gençlerimiz" ve nihayet onları yetiştiren hayata hazırlayan "kadınlarımız" Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in kendileri için neler yaptığını öğrenmiş olacaklardır. Nutuk'u daha iyi anlamlandıracaklardır.

Kadınlarımız "ana bacı eş arkadaş" olmalarının yanında nüfusumuzun yarısını oluşturmaktadırlar. Hem Türk hem de İslam kültür ve geleneği kadınlarımızı baş tacı etmiştir. Bu eser okunduğunda görülecektir ki Atatürk tarihsel süreçte üzeri küllenen adeta toplumun dışına itilmiş bulunan kadınlarımızı yeniden sosyal siyasi ekonomik hayatın içinde görünür kılmıştır.

Kızlarımız ve kadınlarımız bu nedenle Atatürk'ü ve Cumhuriyet'i erkeklerden daha çok okumalı ve anlamalı; kazandıkları haklara sonuna kadar sahip çıkmalıdırlar. Onları koruyup geliştirmek için daha çok çalışmalıdırlar. Kaybedilen haklar bizi bir "Atatürk beklemeye" mecbur eder. O da mümkün değildir. O'nun çağdaş Cumhuriyeti'ne ve sağladığı haklara sahip çıkmak en doğru yoldur.

Kapat