Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Ben Senin Zencin Değilim - James Baldwin -Halkkitabevi

Ben Senin Zencin Değilim

Stok Kodu
6052986516
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2020
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
20,00TL
%45 İNDİRİM
11,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,34TL
Temin süresi 5 gündür.
6052986516
638978
Ben Senin Zencin Değilim
Ben Senin Zencin Değilim
Kırmızı Kedi
11.00

“Amerika’da zencinin hikâyesi
Amerika’nın hikâyesidir.
Hoş bir hikâye değildir.”
Malcolm X, Martin Luther King Jr. ve Medgar Evers. Amerika’daki siyahi mücadelenin üç sembol ismi. Üçü de 40 yaşını görmeden öldürüldüler… Birbirinden farklı yöntem ve üsluplarla Amerika’daki ırkçılığa karşı mücadele eden bu üç “siyah adam”ın ortak arkadaşıydı James Baldwin. Yazdığı eserler haricinde yaşantısında da insan hakları savunucusu kimliğiyle tanınan JAMES BALDWIN’in kaleminden ABD’deki “ırkçılığa” karşı bir başkaldırı metni BEN SENİN ZENCİN DEĞİLİM.
James Baldwin’in tamamlayamadığı Remember This House adlı romanına ait notlar, diğer belge  ve tanıklıkları bir araya getirip derleyen Raoul Peck’in, aynı adla sinemaya da uyarladığı BEN SENİN ZENCİN DEĞİLİM, Baldwin’in birçoğu kendi hayatından anlarla yıllardır değişmeyen Amerika’daki ‘zenci’nin hikâyesini anlatıyor.
“Dünyada herhangi bir beyaz adam ‘bana ya özgürlük ya ölüm verin,’ deyince bütün beyaz dünya alkışlıyor. Siyah bir adam tamamen, kelimesi kelimesine aynı şeyi söyleyince, suçlu olduğuna hükmediliyor ve suçlu muamelesi görüyor ve bu pis zenciden örnek oluşturmak için mümkün olan her şey yapılıyor ki bir daha onun gibisi çıkmasın.”

Kapat