Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Arama sonucunda hiçbir kayıt bulunamadı.
İsterseniz aşağıdaki formu kullanarak daha detaylı arama yapabilirsiniz.
-

Ermeni meselesi, Türk tarihi açısından önemli bir yer tutan ve hala güncelliğini koruyan bir konudur. Bu meselenin tarihsel süreci, bugünkü sonuçları ve bu meselenin Türk toplumunun geleceği üzerindeki etkileri hakkında fikir sahibi olmak isteyen okuyucular için, burada ermeni meselesi ile ilgili en iyi kitapların bir listesi sunulmaktadır.

 

Ermeni Meselesi Nedir?

Ermeni meselesi, 1915 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşayan Ermenilerin mübadele ile göç ettirilmeleri ve göç sırasında vefat etmelerinin ardından ortaya çıkan tartışma ve sorunların genel adıdır. Bu süreçte yaşanan olaylar iki taraf açısından da farklı yorumlanmaktadır. Tarihe ışık eserlerle bu olaylar aydınlığa kavuşmaktadır.

 

Ermeni Meselesi Tarihsel Süreci

Ermeni meselesi tarihsel süreci, Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasıyla başlar ve bugünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla devam eder. 1915 yılında, Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşayan Ermenilerin büyük bir kısmının katledilmesi ve göç ettirilmeleri, bu meselenin en önemli aşamasıdır. Tarihte büyük bir iz bırakan bu olaylar üzerine detaylı çalışmalar içeren birçok eser yazılmıştır. Bu eserlerde tarihsel süreç hakkında net olarak bilgi verilmektedir.

 

Ermeni Meselesi Kitap Listesi

Konu hakkında detaylı araştırma ve çalışma yapmak isteyen okurlar için Ermeni meselesi kitap listesi aşağıdaki gibidir:

 

  1. Bir Başka Tarih Mümkün Müydü? - Masis Kürkçügil
  2. Yüz Yıl Önce Türkiye’de Ermeniler – Osman Köker
  3. Ermeni Olayları Tarihi – Hüseyin Nazım Paşa

 

Bu listedeki eserleri ve diğer Ermeni meselesi kitaplarına ulaşmak için Halk Kitabevi web sitesini hemen ziyaret edin. Aradığınız tüm eserlere ulaşmak Halk Kitabevi ile artık çok kolay. Hemen gelin, tek tıkla siparişinizi verin.

 

Devamını Gör Gizle
0
Kapat