Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Nazi Milyarderleri - Almanya’nın En Zengin Hanedanlarının Karanlık Tar

Nazi Milyarderleri - Almanya’nın En Zengin Hanedanlarının Karanlık Tarihi

Stok Kodu
9786256774704
Boyut
13.5x21
Sayfa Sayısı
448
Baskı
1
Basım Tarihi
2024-05
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Orijinal Adı
Nazi Billionaires: The Dark History of Germany’s Wealthiest Dynasties
295,00TL
%22 İNDİRİM
230,10TL
Taksitli fiyat : 9 x 28,12TL
Stokta var
9786256774704
980850
Nazi Milyarderleri - Almanya’nın En Zengin Hanedanlarının Karanlık Tarihi
Nazi Milyarderleri - Almanya’nın En Zengin Hanedanlarının Karanlık Tarihi
230.10

MİLYAR DOLARLIK ŞİRKETLER VE NAZİLER

“David de Jong’un bu önemli eseri, Avrupa’nın en büyük hanedanlarından bazılarının aile sırlarını ve lekeli geçmişlerini gün yüzüne çıkarıyor. Arşivlerdeki ustalığını yazımda da gösteren de Jong, suç ortaklığı, örtbas ve inkârın sürükleyici hikâyesini anlattığı gibi, günümüzün en beğenilen tüketim markalarından bazılarının geçmişindeki iğrenç savaş suçlarını ortaya çıkarmak için çok sayıda tarihsel kanıt ve belgeden faydalanıyor.” – Patrick Radden Keefe
 
Bugün BMW’nin ortaklarından ve Alman sanayi imparatorluğunun en ikonik isimlerinden biri olan Günther Quandt, 1946 yılında Nazilerle işbirliği yaptığı şüphesiyle tutuklandı. Quandt, eski eşinin yeni kocası Propaganda Bakanı Joseph Goebbels tarafından partiye katılmaya zorlandığını iddia ederek beraat etti. Fakat Quandt yalan söylemişti. Hitler rejimiyle öylesine girift bir ilişkisi vardı ki, bu sayede milyarlarca dolara hükmetmeyi başarmıştı.

David de Jong, detaylı araştırmalar sonucunda ortaya koyduğu eserinde BMW, Daimler-Benz, Porsche, Volkswagen, Allianz ve Varta gibi Alman sanayiinin dev markalarının Nazi rejiminde nasıl yükseldiklerini, büyüdüklerini ve zenginleştiklerini gözler önüne seriyor. De Jong, daha önce hiç kullanılmamış zengin kaynakları kullanarak, bu dev iş adamlarının Yahudi işletmelerine nasıl el koyduklarını, köle işçileri nasıl temin ettiklerini ve Avrupa’nın dört bir yanı alevler içindeyken Hitler’in ordusunu nasıl donattıklarını ortaya koyuyor. En önemlisi ise ABD’nin siyasi çıkarları adına bu hanedanların suçlarını nasıl akladığını ve kana bulanmış geçmişi nasıl örtbas ettiğini gösteriyor. 

Nazi Milyarderleri, bugün pek çok insanın hayatına bir şekilde girmiş olan dev markaların karanlık tarihlerini gözler önüne seriyor. Akıcı anlatımıyla de Jong, okurları Alman sanayiinin kalbine götürürken insan bedenleri üstünde yükselen muazzam servetlerin nasıl inşa edildiğini anlatıyor. 

Kapat