Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Resimli Tarot Anahtarı - Halkkitabevi

Resimli Tarot Anahtarı

Stok Kodu
9789944496032
Boyut
13.5x21
Sayfa Sayısı
142
Baskı
1
Basım Tarihi
2023-03
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
114,00TL
%25 İNDİRİM
85,50TL
Taksitli fiyat : 9 x 10,45TL
Stokta var
9789944496032
929095
Resimli Tarot Anahtarı
Resimli Tarot Anahtarı
85.50

Kırmızı Ada Yayınları olarak Tarot’u, ona atfedilen sınırların dışında ve ötesinde bir alan olarak ele alan bu eseri sizlerle buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. 
Oyun kartlarının kökeni ve mucidi hala bir spekülasyon konusudur ve muhtemelen sonsuza dek keşfedilmeden kalacaktır. Avrupa'daki hemen her ülke, bilginleri aracılığıyla iskambil kâğıtlarını ilk kullanan ülke olduğunu iddia etmiş ve eski yasalara, yaygın geleneklere ya da çağdaş örneklere dayanan iddialarını kanıtlamak için birçok belgesel ve diğer kanıtlar ortaya koymuştur.
Kartların Doğu'dan Avrupa'ya Haçlı Seferleri zamanında ve muhtemelen Doğu'nun yeni edinilmiş gelenek ve alışkanlıklarının birçoğunu kendi ülkelerine ithal eden eve dönen savaşçılar tarafından getirildiği iyi bilinen bir gerçek gibi görünmektedir ve bu, o sıralarda Avrupa'da dolaşmaya başlayan çingenelerin yanlarında kartlar getirdiklerini ve bunları günümüzde olduğu gibi geleceği görmek için kullandıklarını söyleyen bazı yazarlar tarafından yapılan açıklamayla çelişmemektedir. Kartlar her iki yolla da tanınmış olabilir ve o zamanlar dünyanın tek medeni bölgesi olarak kabul edilen tüm bölgelerde hızla yayılmışlardır ve ortaya konan kanıtlar İtalya, İspanya, Fransa, Almanya ve İngiltere'de neredeyse aynı anda bilindiklerini göstermekte ve bu ülkelerin hiçbirinde bulunmayan ortak bir kökene işaret etmektedir.

Kapat