Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Sigmund Freud

Freud, 1856’da Morovya, Frieberg şehrinde Dünya’ya geldi ve ailesi dört yaşındayken Viyana’ya taşındı. Sigmund Freud, hayatının son yıllarına kadar Viyana’da yaşayıp çalıştı, 1938’de Nazi Almanya’sı Avusturya’yı ilhak ettiğinde, Sigmund Freud Yahudi olduğu için İngiltere’ye gitmek zorunda kaldı. Bu nedenlerle Freud’un adı özellikle Viyana ile bağlantılı hale geldi. Burada, ilk Viyanalı psikanaliz okulunu kurarak, psikanaliz hareketi ve bu alandaki tüm sonraki gelişmelerin kaynağı oldu. 

Freud’un Eğitim Hayatı Ve Kariyeri

Freud’un ilgi alanı ve profesyonel eğitiminin kapsamı çok genişti. Kendisini her zaman öncelikli bir bilim adamı olarak gördü ve insan bilgisinin kapsamını genişletmeyi hedefledi. Bu nedenle (tıp uygulaması yerine) 1873’te Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaydoldu. İlk başta biyolojiye odaklandı ve üniversitenin Fizyoloji Laborutavarı’nın yöneticisi olan büyük Alman bilim adamı Ernst Brücke’nin altında altı yıl fizyoloji araştırmaları yaptı. Daha sonra nörolojiye özel ilgi duydu. 1881’de tıp doktorası aldı ve 1882’de nişanlandıktan sonra, daha güvenli ve finansal açıdan ödüllendirici bir iş olarak Viyana Genel Hastanesi’nde doktor olarak çalışmaya başladı. 

1886’da evlendikten kısa bir süre sonra, bu aşırı mutlu evlilik Freud’a psikolojik bozuklukların tedavisinde özel uygulama kurma fırsatı verdi. Freud, 1895’te Breuer ile birlikte yayınladığı Histeri üzerine çalışmalar adlı eserde, birçok nevrozun (fobi, histerik felç ve ağrılar, bazı şizofreni türleri vb.) hastanın geçmişindeki ancak şimdi bilinçdışı gizlenen derin travmatik deneyimlerden kaynaklandığını formüle etti ve bu teknikle hastanın deneyimi bilince getirilerek nevroz semptomlarının altındaki psikolojik nedenleri ortadan kaldırmaya çalıştı. Breuer, Freud’un nevrozların cinsel kökenleri ve içeriğine verdiği aşırı önemi kabul edemeyince, 1900’de kendi yollarına gittiler. 1908’de Salzburg’da düzenlenen ilk Uluslararası Psikanaliz Kongresi’nde Sigmund Freud’un önemi genel olarak tanındı ve ünü ö zamandan beri büyük ölçüde arttı.Sigmund Freud - Yazarın kitapları

Çok Satanlar Yeni Çıkanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Kampanyalı Ürünler
415 Kayıt bulundu Toplam 21 Sayfa << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat