Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Uygulamalı Annelik Okulu - Halkkitabevi

Uygulamalı Annelik Okulu

Stok Kodu
9786258147070
Boyut
13x21
Sayfa Sayısı
164
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2022-06
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
110,00TL
%46 İNDİRİM
59,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 7,21TL
Stokta var
9786258147070
850077
Uygulamalı Annelik Okulu
Uygulamalı Annelik Okulu
59.00

“Annelik Çocuğunu Korumaktır;Biraz da Kendinden.”
-Fatma Kavasoğlu-

Birçok şeyin okulu var…
Peki ya anneliğin?
İnsan denen mucizenin, en görkemli zamanı kuşkusuz hamilelik süreci ile başlayıp dünyaya ‘merhaba’ dediği andır. Oysa annelik denilen muhteşem makam, sadece doğumla başlayıp çocuk sahibi olmakla devam eden değil; hamilelik öncesi başlayıp, hamilelik sürecini, doğumu ve devamında tüm zamanı kuşatan muhteşem bir yolculuktur.
Peki, bu kadar yaşamsal bir sürecin okulu neden yok?
Şu ana kadar annelik müessesesiyle ilgili birçok önemli ve değerli eser verildi. Fakat literatüre bakıldığında bu eserlerin çoğunlukla bazı dönemleri kapsadığı ve diğer evreleri göz ardı ettiği görülecektir.
Annelik Okulu kitabı, Yazarın da bir anne olması nedeniyle, akademik bilgiler ile uygulamaya dönük pratik bilgelerin harmanladığı bir eser olarak öne çıkıyor. 
Yazar, çocuk fikrinin oluşmasından başlayarak bebeklik evresinin sonuna kadar annelik olgusunu anlaşılır, yalın, faydalı, aktüel bir tarzda, bir okul hassasiyetinde, sunuyor okuyucusuna. 
Ay ay bebeğin gelişimiyle birlikte her aya uygun duyusal etkinlik, kitap, oyuncak, parmak oyunu gibi detaylarla annelere güzel fikirler ve uygulamalar öneren Yazar, aslında her annenin yapmış olduğu bir ruhsal yolculuğun hikâyesini anlatıyor.

5 Hastalıklardan, beslenmeye, günlük hayattan uyku düzenine, oyunlardan, sosyal ilişkilere çocuğun ve annenin yaşayabileceği her türlü sorunun cevabı bu kitapta var. Tabii ki her çocuk da farklılıklar gösterir yazarın da dediği gibi... Bebeğini büyütürken onun dilinden anlamak, sıkılmayan, eğlenceli bir çocuk olmasını sağlamak, iştahla yemek yemesini görmek, deliksiz uykular çekmesine yardımcı olmak hepsi ele alınmış burada. Tüm sorulara pozitif ebeveynlik yaklaşımı ile cevap bulacağıniz minik yavrunuzla birliktex hayattan keyif almanızi sağlayacak öneriler veren ve kontrolü bebeğine kaptırmadan eğitmeni hedefleyen öneriler... Bebek büyütürken okunması gereken kitaplar arasında çok daha farklı bir yerde bu kitap.
Kapat