Yitik Adanın Öyküsü Dost Körpe

Yitik Adanın Öyküsü

Stok Kodu
9786054764174
Sayfa Sayısı
320
Basım Tarihi
2015
Kapak Türü
Karton Kapak
Dili
Türkçe
32,00TL
%40 İNDİRİM
19,20TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,35TL
Temin süresi 5 gündür.
Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
9786054764174
470170
Yitik Adanın Öyküsü
Yitik Adanın Öyküsü
Kırmızı Kedi
19.20


İber Yarımadası anlaşılmaz bir şekilde anakaradan ayrılmıştır. Dünyanın her yerindeki gazeteler Yarımada'nın o tarihi fotoğrafını kocaman manşetlerle yayınlarken birbirinden ilginç rastlantılarla bir araya gelen beş kişinin her biri de bu kopuşun kendi davranışlarının sonucu olduğunu düşünmektedir.

İki atla bir köpeği de yanlarına alarak koyuldukları serüvende bir karaağaç dalı ile toprağa şekiller çizen Joana Carda yerin sarsıldığını duyan Pedro Orce sürekli sığırcıklar tarafından takip edilen José Anaiço çok ağır bir taşı denize attığının nasıl
görüldüğüne bir türlü akıl erdiremeyen Joaquim Sassa ve tavan arasında bulduğu bir çorapla uğraşıp duran Maria Guavaira bizi hayali bir dünyaya doğru yola çıkartırken bir yandan da yaşamla ilgili pek çok gerçekle yüzleştiriyor.

Nobel Edebiyat Ödüllü yazar José Saramago bu romanında şiirsel üslubu ve ironik yaklaşımı ile siyaseti kimlikleri coğrafyayı sınırları insan ruhunu varoluşu yeniden
sorgulatıyor. "Don Quijote geleneğinden gelen Yitik Adanın Öyküsü Saramago'nun belki de en iyi kitabı . "
-Los Angeles Times-

"İnanılmaz eğlenceli - ara ara karşımıza çıkan metafizik dokundurmalar ve yazarın zekice anlatımıyla önümüze muhteşem bir dünya seriliyor."
-Publishers Weekly-
Kapat